Челси изкова драматичен успех срещу Лийдс в мач с три дузпи и пет гола

19:01, 11.12.2021
Чете се за: 01:57 мин.
челси изкова драматичен успех лийдс мач три дузпи пет гола

Отборът на Челси спечели с 3:2 на своя "Стамфорд Бридж" двубоя си срещу Лийдс от 16-ия кръг на английската Висша лига, като победата за лондончани донесе Жоржиньо с гол от дузпа в добавеното време на срещата.

Най-интересното в случая е, че това бе общо третият наказателен удар, който бе отсъден от главния арбитър Крис Кавана, като в два от случаите системата ВАР се намесваше, за да подскаже на рефера, че бялата точка трябва да бъде посочена.

Именно от дузпа беше открит резултата в 28-та минута, когато точен бе Рафиня, за да даде аванс на гостите от Лийдс.

Малко преди почивката обаче Мейсън Маунт се възползва от подаване на Маркос Алонсо, за да изравни резултата.

След почивката лондончани стигнаха и до пълния обрат чрез Жоржиньо, който реализира първата си дузпа в 58-та минута.

В 83-та минута обаче младият Джо Гелхард за втори път възстанови паритета в тази среща, вкарвайки дебютното си попадение във Висшата лига.

Все пак този гол не се оказа достатъчен за това Лийдс да си тръгне с нещо от Лондон, след като в добавеното време Матеуш Клих извърши нарушение срещу Антонио Рюдигер в наказателното поле, а Жоржиньо превърна дузпата в гол.

Така, играчите на Томас Тухел вече са с актив от 36 точки и заемат 3-та позиция в класирането на точка зад Ливърпул и две по-малко от шампиона Манчестър Сити.

Специално: Балканистът проф. Раймонд Детрез за сложните отношения София - Скопие