Челси надви Тотнъм в лондонското дерби за Купата на лигата

Челси Бърнли Кай Хаверц
22:55, 05.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Челси победи Тотнъм с 2:0 в първата полуфинална среща за Купата на лигата. Кай Хаверц откри резултата, а авансът на домакините бе удвоен след автогол на Бен Дейвис.

В самото начало на първото полувреме Маркос Алонсо се възползва от грешка в отбраната на гостите и изведе Кай Хаверц очи в очи с Юго Лорис. Германецът стреля в крака на Давинсон Санчес и топката рикошира във вратата. Полузащитникът има 5 попадения в 3 срещи в надпреварата.

В 34-ата минута Хаким Зиеш центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Джефет Танганга се опита да изчисти топката с глава, но вместо това я изпрати в рамото на своя съотборник Бен Дейвис, който си отбеляза автогол.

След почивката "шпорите" не успяха да застрашат вратата на Кепа Аризабалага. Изстрел на Хари Кейн от пряк свободен удар бе спасен от испанеца.

Реваншът на стадион "Тотнъм Хотспър" е в сряда (12 януари) от 21:45 часа.