Челси спечели дербито с Тотнъм на "Стамфорд Бридж"

челси спечели дербито тотнъм стамфорд бридж
20:12, 23.01.2022

Отборът на Челси победи като домакин Тотнъм с 2:0 в дербито от 23-ия кръг на английската Висша лига.

След нулево първо полувреме на "Стамфорд Бридж", домакините откриха резултата в 47-ата минута. Калъм Хъдсън-Одой направи пробив по левия фланг, насочи се към дъгата на наказателното поле на "шпорите" и подаде към Хаким Зиеш. Мароканецът овладя, нагласи си топката за левия крак и с великолепен фалцов изстрел от границата на пеналтерията прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Юго Лорис.

Осем минути по-късно Челси нанесе решителния си удар за 2:0. Мейсън Маунт центрира от фаул в наказателното поле на Тотнъм, където Тиаго Силва се разписа с глава, след като се пребори за топката с Бен Дейвис и Давинсон Санчес.

В класирането съставът на Томас Тухел е трети с 47 точки, на пункт зад втория Ливърпул, който е с 48 точки и с два мача по-малко от лондончани. Тотнъм е седми с 36 точки, но тимът на Антонио Конте е с четири мача по-малко от "сините". Лидер е Манчестър Сити с 57 точки.