Черно море постигна минимален успех над Лудогорец с гол на Цветомир Панов

Черно море
Снимка: Startphoto.bg
23:11, 20.08.2023

Черно море победи Лудогорец с минималното 1:0 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Цветомир Панов отбеляза победното попадение.

През първото полувреме двата точни изстрели бяха на сметката на гостите. Изстрел на Бърнард Текпетей от пряк свободен удар рикошира от тялото на Александър Василев, преди да стигне до ръцете на Иван Дюлгеров.

След паузата варненци откриха резултата с първия си точен шут. Цветомир Панов навлезе на скорост по левия фланг и откри резултата с удар в далечния ъгъл. Голмайсторът отбеляза първото си попадение от 2019 г.

В добавеното време на двубоя "орлите" останаха с човек по-малко на терена. Игор Пластун получи директен червен картон, след като изблъска с ръце Матеуш Машадо, който можеше да се озове сам срещу вратаря.

В заключителните минути от двубоя възникна напрежение между домакинските фенове и представителите на шампионите на резервната скамейка. Матиас Тисера също бе изгонен.

Черно море оглавява класирането с актив от 16 точки. Лудогорец заема 7-ата позиция в подреждането с 9 пункта.