Черно море влезе в шестицата след 1:1 с Монтана

от Димитър Русев , Източник: БНР
15:47, 20.03.2021
Чете се за: 00:54 мин.
черно море влезе шестицата монтана

Отборите на Монтана и Черно море завършиха 1:1 в среща от 22-ия кръг на Първа лига по футбол. По този начин футболистите на Илиан Илиев се изкачиха в топ 6 на класирането, където изместиха ЦСКА 1948. "Моряците" имат актив от 29 точки, а Монтана се изкачи на 11-та позиция с 19 пункта.

Двата тима започна силно срещата. В 13-ата минута удар на Гомеш от няколко бе спрян от Макенджиев. В 19-ата минута Тони Тасев от пряк свободен удар нацели напречната греда на вратата пазена от Георги Георгиев. До края на полувремето Черно море създаде две добри възможности. Първо Илиан Илиев не успя да се разпише при добавка след удар на Гомеш. Васил Панайотов също се размина с откриване на резултата, след като неговият шут бе спасен от Макенджиев.

Монтана откри резултата в 66-ата минута чрез Раян Сенхаджи, който бе най-съобразителен след меле в наказателното поле на гостите. В 77-ата минута Гомеш изравни с точен удар по земя, който бе неспасяем за Макенджиев.