Чикаго с драматичен успех срещу Далас. Сан Антонио, Бостън и Филаделфия с победи

15:51, 06.01.2018
Чете се за: 01:14 мин.
НБА
чикаго драматичен успех далас сан антонио бостън филаделфия победи

Крис Дън отбеляза рекордните в кариерата си 32 точки и Джъстин Холидей добави други 23 при драматичната победа на Чикаго със 127:124 срещу Далас в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Новакът в лигата Лаури Марканен се отчете с 16 точки, включително прекрасна забивка по време на серия на Булс, извела отбора до десет пункта преднина само 1:08 минути преди последната сирена. Далас обаче не се предаде, постепенно намали изоставането си и дори стигна до стрелба за победата, но Йоги Ферел не беше точен със сирената. След неговия пропуск двата отбора останаха със сбор от 35 точки за финалните 68 секунди.

Уесли Матюс отбеляза 24 точки за Далас, а Харисън Барнс добави 23 за отбора на Далас (13-27), който има идентичен сезон с Чикаго (14-25). Двата отбора започнаха много лошо, но в последните седмици записаха впечатляващи победи, които ги отлепиха от дъното в дивизиите им.

Филаделфия (19-19) победи със 114:78 Детройт (20-17), след като Бен Симънс и Джоел Ембийд поведоха Сиксърс към огромна преднина, която този път отборът запази. Ембийд завърши мача с 23 точки и девет борби, а Симънс отбеляза 19 и добави девет асистенции за четвъртата поредна победа на Филаделфия в лигата. Само през първата част, дори две минути преди нейния край, двамата имаха общо 26 точки при 12/19 в стрелбата, докато Пистънс бяха с 26 отборно при 11/38.

Бостън остана начело на дивизията на Филаделфия с баланс 32-10, след като победи с 91:84 Минесота (24-16). Маркъс Смарт отбеляза 16 точки през второто полувреме, а Селтикс удържаха финалния устрем на Тимбъруулвс, който беше подпомогнат от 43-те отборни борби през второто полувреме. Карл-Антъни Таунс спечели 23 от тях и отбеляза 25 точки.

Сан Антонио победи със 103:89 Финикс (15-26), след като Кауи Ленърд и Ману Джинобили отбелязаха по 21 точки. Спърс спечелиха деветата си поредна домакинска победа срещу Сънс и изравниха лидера в Югозападната дивизия Хюстън по победи - по 27, но Сан Антонио е с три загуби повече.

С постижението си в този мач Джинобили стана едва вторият баскетболист на над 40-годишна възраст с 20 точки като резерва. Другият е Винс Картър.

Чете се за: 01:40 мин.
Донован Мичъл ще пропусне и петия сблъсък срещу Бостън Селтикс в полуфиналите на Източната конференция на НБА
18:57, 15.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Никола Йокич се отличи с 40 точки за Денвър, който поведе в серията с Минесота, Ню Йорк Никс също илезе пред Индиана
09:55, 15.05.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Оклахома изравни серията с Далас, а Бостън поведе с 3-1 успеха на Кливланд в плейофите на НБА
09:22, 14.05.2024
Атланта Хоукс спечели за първи път в историята си лотарията за Драфт 2024
14:35, 13.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Денвър постигна втори пореден успех над Минесота и изравни полуфиналната серия на Запад
10:09, 13.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Бостън и Далас поведоха в своите плейофни серии от полуфиналите на двете конференции в НБА
09:44, 12.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Лука Дончич след успеха на Далас над Оклахома: Беше един от най-трудните ми мачове
13:18, 10.05.2024
Кливланд надигра Бостън и изравни серията на Изток на 1-1 победи
09:20, 10.05.2024
Чете се за: 00:27 мин.