ЦСКА 1948 спря победната серия на Лудогорец в мач с четири гола в Бистрица

цска 1948 спря победната серия лудогорец мач четири гола бистрица
22:52, 22.07.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 постигна равенство 2:2 при домакинството си на шампиона Лудогорец в двубой от третия кръг на Първа лига.

„Орлите“ поведоха дълбоко в добавеното време на първата част, когато двойно подаване между Каули Оливейра и Алекс Сантана изведе футболистът с №95 на гърба си в наказателното поле на домакините, а Каули стреля между трима бранителя в „червено“ и топката се отби в горната греда на вратата, след което посети мрежата зад стража Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 72-ата минута. Александър Колев стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле на Лудогорец, вратарят Симон Слуга неубедително изби топката и тя попадна в краката на Георги Русе, който стреля в десния страничен стълб, отбитата топка стигна до Ивайло Чочев и националът се разписа в долния ляв ъгъл.

Само три минути след като съставът на Любослав Пенев възстанови равенството, „армейците“ осъществиха пълен обрат. Бърза контраатака отдясно позволи на Ангел Лясков да центрира остро по диагонал в пеналтерията на „орлите“, където Георги Русев преодоля Антон Недялков и Оливие Вердон и с удар по земя изведе ЦСКА 1948 напред в резултата.

В 80-ата минута Бърнард Текпетей пробва късмета си с удар от над 20 метра, като топката се озова в долния десен ъгъл на Нумов.

В класирането ЦСКА 1948 събра актив от 5 точки и се изкачи на третото място, докато Лудогорец е лидер със 7 пункта.

Код жълто и код оранжево за опасно горещо време в цялата страна
Кирил Петков: Ако се отива към избори, този път ни трябва парламентарно мнозинство