ЦСКА победи Черно море във Варна

цска победи черно море варна
Снимка: ПФК Черно море
21:06, 29.08.2021

Отборът на ЦСКА победи Черно море с минималното 1:0, в мач от шестия кръг на Първа лига. Срещата се проведе на стадион "Тича" във Варна.

Денят бе специален за треньора на “моряците” Илиан Илиев, който се превърна в треньора с най-много мачове за Черно море в елита – 350. Той изпревари с една среща легендата Иван Моканов, на който бе открита бронзова статуя до стадиона преди двубоя.

Голът бе отбелязан от Жорди Кайседо в 61-та минута. Брадли Мазику намери Греъм Кери отляво, а той от своя страна центрира, за да може Кайседо отблизо да реализира единственото попадение в срещата.

В 73-ата минута "моряците" останаха с човек по-малко, след като Зе Гомеш получи втори жълт картон за нарушение срещу Брадли Мазику.

След поражението Черно море е на второ място във временното класиране с 11 точки, докато ЦСКА е на 5-о с 9 пункта. "Червените" обаче имат изиграни само 3 мача от старта на кампанията, като останалите им бяха отложени заради участието в евротурнирите.