ЦСКА показа старото си лице и отстъпи на Царско село (ВИДЕО)

10:00, 19.04.2021
Чете се за: 00:47 мин.
цска показа старото лице отстъпи царско село видео

Отборът на Царско село (София) победи изненадващо ЦСКА-София с 2:1 у дома в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

"Червените" играха с човек по-малко близо час заради червения картон на капитана Петър Занев.

Още в седмата минута Занев повали в наказателното поле откъсналия се сам срещу вратаря Стефан Христов и реферът Радослав Гидженов отсъди дузпа и показа на защитника на "армейците" жълт картон, макар че имаше основания и за червен.

Димитър Костадинов реализира наказателния удар, а в 34-та минута Занев все пак напусна терена след втори жълт картон и остави своите с десет човека.

Възпитаниците на Тони Здравков се прибраха в своята половина в пазене на резултата, което им изигра лоша шега и в 75-та минута ЦСКА изравни чрез резервата Бисмарк Чарлс, който се разписа с глава след центриране от фал на Греам Кери.

Домакините все пак стигнаха до успеха след страхотен изстрел от воле на своя капитан Реян Даскалов, който не остави шансове на вратаря Густаво Бусато и оформи крайното 2:1.

С този успех Царско село измести Левски от осмото място класирането с 28 точки, като и на теория си осигури оцеляване в елита и в същото време запази шансове да се бори за седмото място и плейоф за участие в Лига Европа.

От своя страна ЦСКА остава на трета позиция в подреждането с актив от 44 точки, на 14 точки от лидера в класирането Лудогорец.

Даниел Митов: Изявихме волята си да направим честен, открит и прозрачен опит да съставим кабинет
Григор Димитров остава 17-и в ранглистата, Кузманов и Андреев с рекордно класиране