от Борил Гочев , Източник: БНР
19:39, 08.11.2020
Чете се за: 00:37 мин.
цска софия успех монтана соу накрая разписа

Али Соу най-после се отпуши и реализира гол след 8 двубоя без попадение, а ЦСКА София надделя над състава на Монтана като гост с 2:1 в среща от 12-ия кръг на първа професионална футболна лига.

Домакините отбелязаха две попадения, но едното бе автогол на Раян Сенхаджи. Николай Минков пък бе точен за Монтана.

Победата на "червените" бе втора поред в първенството и изкачи тима на третата позиция с 21 точки.

Гостите от София имаха тотално предимство, но пропуснаха редица положения през първата част, с които да решат изхода още преди почивката.

В 8-та минута при центриране по земя Сенхаджи засече топката в собствената си врата и изведе ЦСКА София напред.

До края на полувремето вратарят на Монтана Орлинов спаси две стопроцентови положения пред своята врата.

През второто полувреме темпото спадна, като Орлинов отново се намеси на два пъти решително.

Той обаче бе преодолян от Али Соу в 76-ата минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши.

В следващата атака Монтана върна едно попадение чрез Николай Минков.