Даниел Иванов оглави класирането на сумо турнира в Осака

17:00, 10.03.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Бойни спортове
даниел иванов оглави класирането сумо турнира осака

Даниел Иванов-Аоияма победи японеца Котошогику в схватка от трети кръг на пролетния турнир по сумо "Хару башьо" в Осака и записа трети пореден успех, с който излезе начело в класирането.

193-килограмовият исполин от Елхово надделя над представителя на домакините, като го избута извън очертанията на глинения кръг с техниката "ошидаши".

"Синята планина" остава с отрицателен баланс срещу Котошогику (10-15), а утре негов противник ще бъде Нишикиги, който записа три загуби дотук. Даниел води с 5-4 срещу Нишикиги и утрешният мач ще бъде десети между двамата.

Заради коронавируса за първи път в историята класически турнир по сумо се провежда без публика. Борците трябва да си мерят температурата по два пъти на ден. Ако някой от тях, треньорите им, съдиите или други длъжностни лица заболее от коронавирус, дори и при единичен случай, турнирът ще бъде прекратен незабавно.

Японската асоциация по сумо ще понесе значителни загуби - само за билети трябва да върне на запалянковците около 1 милиарда йени (около 10 милиона долара).

Още Бойни спортове

Загуби за българите във втория ден на световното първенство по джудо
22:05, 20.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
34 клуба ще вземат участие на Държавното първенство по кикбокс в стил К1 в Севлиево
17:38, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
България ще бъде представена от 9 състезатели на Европейската купа по джудо за кадети в Полша
15:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
България ще има седем джудисти на световното първенство в Абу Даби
09:35, 17.05.2024
Георги Глушков награди Кимия Ализаде за спечелената европейска титла по таекуондо
17:25, 15.05.2024
Кимия Ализаде спечели европейската титла по таекуондо
22:12, 12.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Световната купа по карате киокушин за юноши и кадети във Варна ще се проведе на 2 юли
13:13, 29.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ивайло Иванов загуби на старта на Европейското първенство по джудо
16:48, 27.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Янислав Герчев отпадна в осминафиналите на европейското първенство по джудо
20:13, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024