Денвър надви ЛА Лейкърс като гост в историческа вечер за ЛеБрон Джеймс

Звездата на "езерняците" се превърна в първия баскетболист в историята на НБА, преминал границата от 40 000 отбелязани точки

09:16, 03.03.2024
Чете се за: 02:40 мин.

Шампионът в Националната баскетболна асоциация (НБА) Денвър Нъгетс спечели със 124:114 при визитата си на Лос Анджелис Лейкърс в среща от редовния сезон.

Двубоят ще бъде запомнен с поредното историческо постижение за голямата звезда на домакините ЛеБрон Джеймс, който се превърна в първия баскетболист в историята на НБА, преминал границата от 40 000 отбелязани точки в НБА.

Именно Джеймс беше основната движеща сила на "езерняците", които започнаха по-добре мача и водеха в големи периоди от първото полувреме, като за момент преднината им дори стана двуцифрена при 50:39. До почивката обаче Нъгетс съкратиха част от пасива си и така втората четвърт приключи при аванс от 66:58 в полза на Лейкърс.

След подновяването на играта обаче постепенно гостите от Денвър постепенно стопиха разликата и в крайна сметка преди решителните 12 минути резултатът беше равен - 89:89. В хода на последната част двата тима отново си размениха на няколко пъти водачеството, но в края серия от 16:4 помогна на Нъгетс да стигне до успеха със 124:114.

Над всички за победителите беше Никола Йокич, който приключи с "дабъл-дабъл" - 35 точки и 10 борби, а Майкъл Портър (25 точки и 10 борби) и Джамал Мъри (24 точки и 11 асистенции).

От другата страна ЛеБрон Джеймс реализира 26 пункта за състава на Лейкърс, докато Остин Рийвс се отчете с "дабъл-дабъл" - 19 пункта и 14 асистенции.

В подреждането след шестата си поредна победа Денвър Нъгетс остава на третото място в Западната конференция с баланс 42-19, а "езерняците" са 10-и с показатели 33-29.