ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Проверка на БНТ: Колко сме склонни да похарчим за подаръци?
Чете се за: 02:25 мин.
Външният министър: Не можем да оставим държавата на пауза
Чете се за: 03:02 мин.
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Десетки къщи са изпепелени след големия пожар в района на Велинград

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
17375
Чете се за: 01:52 мин.
Регионални
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Голям пожар изпепели десетки къщи във велинградското село Кръстава. Няма пострадали хора. Щетите са огромни.

Шест къщи и няколко селскостопански постройки изгоряха във велинградското село Кръстава. Часове наред огнеборци, доброволци, горски служители и жители на селото се бориха с потушаването на огнената стихия.

Малко след 20.00 часа огънят пламва в плевня. За секунди пожарът обхваща и съседните къщи, разказват хората.

Ексклузивно: Подробности за огнената стихия в село Кръстава (ВИДЕО)

При виковете за помощ веднага на мястото се събират съседи. Сред тях е и Рахим Енгяк.

"Мъчихме се да ограничим и да спасим първо хората и животните. След това огънят се разрасна, нямахме достатъчно вода и пламна целият квартал", каза Рахим Енгяк.

По разказа на местните огънят обхванал съседните къщи за няколко минути. За разрастването на огнената стихия спомогнал и вятърът, който допълнително усложни потушаването на пламъците. Така изцяло изгарят 6 къщи, а много хора остават на улицата.

Гасенето на пожара продължи през цялата нощ. След подадения сигнал на телефон 112 пристига един противопожарен автомобил от Велинград, който се оказва крайно недостатъчен.

Направена е организация и към мястото тръгват още пожарни от Велинград, Ракитово, Сърница и Якоруда, две водоноски, горски служители и много доброволци.

Репортер: Ангел Узунов

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?