Димитър Кузманов отпадна в четвъртфиналите на „Чалънджър“ в Чехия

димитър кузманов отпадна четвъртфиналите bdquoчалънджърldquo чехия
Снимка: БФ Тенис
17:41, 08.06.2023

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Националът на България за Купа "Дейвис" отстъпи с 4:6, 4:6 на Франсиско Комесана (Аржентина). Срещата продължи 1 час и 43 минути. През миналата седмица Комесана спечели титлата на турнир от сериите "Чалънджър" в Италия.

Кузманов допусна пробив още в първия гейм на мача, но успя да изравни за 3:3. Комесана проби отново за 5:3 и след това затвори първия сет на собствен сервис.

Във втората част българинът поведе с 3:1, но спечели само един от следващите пет гейма.

За достигането си до четвъртфиналите Мико заработи 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за полуфиналите на двойки на турнир в Скопие
Как партиите коментираха предложенията на ДПС за промени в Конституцията?