Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите в Пуна

09:55, 30.01.2022
Чете се за: 01:57 мин.
димитър кузманов отпадна първия кръг квалификациите пуна

Българският тенисист Димитир Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите от турнира АТР 250 в индийския град Пуна след загуба с 5:7, 4:6 от шведа Елиас Имер.

Втората ни ракета и третият поставен в пресявките изиграха равностоен двубой, който ще бъде запомнен с общо десетте пробива, които бяха осъществени.

В първия сет всеки от двамата загуби по три пъти своето подаване в откриващите десет гейма. При 5:5 Кузманов направи всичко възможно да задържи сервис гейма си, отразявайки общо четири точки за пробив, но в крайна сметка капитулира при петата възможност за съперника му. Сервирайки за първата част, Имер също имаше трудности, но все пак взе своето, след като реализира четвъртия си сетбол.

Вторият сет също не мина без размяна на пробиви, като този път това се случи в петия и шестия гейм. За съжаление, отново крайният изход не беше в полза на българина, който допусна да бъде пробит за 4:5, а след това Елиас Имер нямаше проблем да сложи точка на спора с гейм на 0.

По този начин Имер ще играе мач за влизане в основната схема, а неговият съперник ще бъде определен в двубоя между Марк Полманс и Чун-Хсин Ценг.

За Мико пък сега предстои участие на още два турнира в Индия, които ще бъдат от сериите Чалънджър.

Андрей Чорбанов: 6 държави отмениха сертификатите, 10-ина са готови да го направят
Росица Кирова, ГЕРБ: Две лобита искат да овладеят енергетиката и транзита на газ