Повече от 20 години пътят между варненските села Каменар и Куманово чака ремонт
Пореден случай за път в лошо състояние. Става дума за отсечката между варненските села Каменар и Куманово. Според живеещите там близо 4-километровият участък не е ремонтиран повече от 20 години, осеян е с дупки, което е предпоставка и за множество катастрофи. Оказва се, че две общини спорят кой трябва да извърши ремонта, тъй като половината от отсечката е на територията на община Варна, а другата част - на Аксаково.
"Дават се пари, но нищо не се влага в този път. Имаме изготвен проект за ремонт, но сега се оказва, че трябва да чакаме почти година. Излезли са нови дупки - дълбоки и са навсякъде. Това застрашава нашия живот".
Къде да караме ние, питат жителите на селата. Настояват да се вземат мерки.
"Наистина не може да се кара. Плащаме данъци. Но никой не обръща внимание на проблема".
Кметът Димитър Кирчев обясни, че проектът вече е изготвен и остойностен. Очаква се възлагането на обществена поръчка. Той изрази надежда, че до 3 месеца след като бъде избран изпълнител, ремонтът може да бъде започнат.
Вижте повече в прякото включване на Мариана Малева
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите