Две малки деца – на пет месеца и една годинка и половина – загинаха при пожар в къща в Шумен.
Жената се е самонастанила в изоставена вила в местността при манастира край Шумен. Днес тя излязла, за да напои коня си и заключила децата сами във вилата.
В нейно отсъствие пламва пожар, след което се взривява и газова бутилка. Децата са изгорели.
По предварителна информация причината за пожара е незаконно присъединяване към електропреносната мрежа, довело до късо съединение.
Причините за трагедията се разследват.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец