Едуардс и Гобер изведоха Минесота до победа над Лейкърс

Отборът на Минесота Тимбърулвс победи Лос Анджелис Лейкърс със 111:102 у дома, за да остави ЛеБрон Джеймс и компания без успех от началото на сезона.
Снимка: АРХИВ
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:46, 29.10.2022
Чете се за: 04:27 мин.

Отборът на Минесота Тимбърулвс победи Лос Анджелис Лейкърс със 111:102 у дома, за да остави ЛеБрон Джеймс и компания без успех от началото на сезона. В "Таргет Сентър" в Минеаполис домакините се възползваха от отсъствието на Антъни Дейвис, за да доминират под коша със своите високи играчи Руди Гобер и Карл Антъни-Таунс.

Френският национал бе особено ефективен, като завърши с впечатляващ дабъл-дабъл - 22 точки и 21 борби, Таунс се отчете с 21 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Антъни Едуардс бе най-резултатен с 29 точки. За Лейкърс Джеймс реализира 28 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки, за да подобри рекорда на Карл Малоун от 1134 мача в Лигата с поне 20 отбелязани точки. Ръсел Уестбрук се включи от пейката с 18 точки и 8 борби, но Езерняците отново стреляха слабо - 41,6 процента, включително 9/29 от тройката. Те също така загубиха топката 22 пъти, което доведе до 25 точки за Минесота.

"Мисля, че нападението ни пречи на целия отбор. В защита отново имахме страхотен план, борихме се на корта и си дадохме шанс да спечелим. Няколко атаки не ни се получиха, но трябва да продължим да опитваме", коментира Джеймс след петата поредна загуба на тима през сезона.

Янис Адетокумбо събра 30 точки, 14 борби и 9 асистенции като Милуоки победи Ню Йорк Никс със 119:108 и остана непобеден в НБА. Грейсън Алън добави 17, а Джру Холидей допринесе с 16 точки и 6 асистенции за успеха. Ар Джей Барет наниза 20 точки, за да поведе Никс, които бяха в серия от три победи.

Донован Мичъл и Карис ЛеВърт станаха първите съотборници в Кливланд, които отбелязват над 40 точки в една и съща среща от 2016 г., като общите им 82 пункта бяха в основата на победа със 132:123 след продължения като гост над Бостън Селтикс.

Домакините водеха с цели 15 точки в края на първото полувреме, като Джейсън Тейтъм влезе в съблекалнята с 24 точки, но постигна само 8 след почивката -- нито една в четвъртата четвърт и едва две в продълженията.

Тайрис Макси записа най-добрите в кариерата си 44 точки и взе 8 борби, а Филаделфия победи Торонто със 112:90. Тобиас Харис и Де'Антъни Мелтън се разписаха с по 13 точки за Филаделфия. Джеймс Хардън добави 11 точки. Паскал Сиакам реализира 26 точки и хвана 10 борби за Торонто.

Келдън Джонсън отбеляза 33 точки и вкара 3 от 4 наказателни удара последните секунди, а домакинът Сан Антонио се наложи над Чикаго Булс със 129:124. Демар ДеРозан от Чикаго също отбеляза 33 точки и стана 50-ият играч в Историята на НБА достига 20 000 точки в кариерата си. Той е един от седемте действащи баскетболисти в този клуб.

Останалите резултати:

Пистънс - Хоукс 112:136

Меджик - Хорнетс 113:93

Селтикс - Кавалиърс 123:132 (след продължение)

Чете се за: 00:50 мин.
Йоана Илиева и Олга Христова продължават във втория ден на турнира на сабя жени в Пловдив
Чете се за: 03:22 мин.
Германия разгроми Казахстан с 8:2 в група В на световното първенство по хокей на лед
Чете се за: 03:02 мин.
Локомотив София и Ботев Враца не излъчиха победител в мач от 33-ия кръг на Първа лига
19:54, 17.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Димитров ще играе срещу Ботик ван де Зандсхулп в Париж
Красен Кралев, ГЕРБ: Имаме готовност да управляваме с програма и решения за всеки сектор