Ерик Валнес и Лин Сван с победи в спринта в Оберхоф от Световната купа по ски северни дисциплини

ерик валнес лин сван победи спринта оберхоф световната купа ски северни дисциплини
19:35, 19.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Зимни

Ерик Валнес спечели спринта от Световната купа по ски северни дисциплини в Оберхоф, Германия. 27-годишният норвежец и олимпийски шампион от отборния спринт в Пекин през 2022 година се поздрави с победата, след като завърши за 2:42.75 минути, изпреварвайки своите сънародници Ансгар Евенсен и Евен Нортхуг.

Валнес постигна втора победа през сезона в спринтовата дисциплина и продължава да бъде начело в класирането с 474 точки. Норвежкият състезател води с 62 точки пред сънародника си Йоханес Клаебо, който остана на седма позиция в Оберхоф.

В генералното класиране за Световната купа след 18 старта начело е Харалд Амундсен с 1402 точки. Норвежецът завърши на четвърта позиция по-рано днес в Германия. Ерик Валнес е с 1115 точки на второ място в подреждането за Големия кристален глобус.

Лин Сван триумфира в спринта при жените в Оберхоф. Шведката победи във финала, изминавайки дистанцията от 1,3 километра за 3:04.05 минути.

24-годишната Сван постигна общо 13-ти успех в кариерата си в кръговете за Световната купа. Победителката изпревари своите сънароднички Фрида Карлсон и Йона Сундлинг.

Лин Сван води в класирането в дисциплината спринт с 529 точки, пред Кристине Скистад (Норвегия) с 472 точки.

В подреждането за Големия кристален глобус начело е американката Джеси Дигинс с 1474 точки. Сван е на второ място с 268 точки по-малко.

Стартовете от Световната купа по ски северни дисциплини в Оберхоф продължават в събота.

Левски победи Берое 2016 и е на полуфинал в турнира за Купата на България по волейбол