Феноменален Джоел Ембийд с 59 точки за победата на Филаделфия 76 със 105:98 срещу Юта Джаз

Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и почти стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории

Джоел Ембийд,  Филаделфия 76, НБА
10:07, 14.11.2022
Чете се за: 04:52 мин.

Джоел Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и почти стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории при победата на Филаделфия 76 със 105:98 срещу Юта Джаз в мач от Националната баскетболна асоциация. Сиксърс изравниха баланса си и вече имат седем победи и седем загуби, и свалиха Джаз от върха в Западната конференция.

Ембийд спечели 11 борби, направи осем асистенции и блокира седем изстрела.

Ембийд, който вкара 20 от 24 си стрелби след нарушения, доминираше най-вече в последната четвърт на мача. Той отбеляза 26 от 27-те точки на Филаделфия в последните 12 минути, включително заключителните 13, след като Юта поведе с 94:92.

Малик Бийзли вкара 18 точки за Джаз като резерва, а Лаури Марканен завърши мача с дабъл-дабъл при 15 точки и десет борби. Колин Секстън също завърши с 15 точки, Кели Олиник отбеляза 14, а Джаред Вандербилт записа девет точки и спечели десет борби. Юта е с баланс 10 победи и 5 загуби от началото на сезона в НБА.

Антъни Дейвис записа личен рекорд за сезона с 37 точки и 18 борби, а Лони Уокър добави още 25 точки за победата на Лос Анджелис Лейкърс със 116:103 срещу Бруклин Нетс. Ръсъл Уестбруук добави 14 точки и 12 асистенции в отсъствието на контузения Леброн Джеймс, а Остин Рийвс наниза още 15.

Кевин Дюрант завърши с 31 точки, девет борби и седем асистенции за Нетс.

Карл-Антъни Таунс, Д'Анджело Ръсъл и Руди Гобер записаха по един дабъл-дабъл при успеха на Минесота със 129:124 срещу Кливланд Кавалиърс в друг мач тази нощ. За Кливланд цели 51 точки вкара Дариъс Гарланд, който почти изведе отбора си до обрат след изоставане от 24.

С тази победа Тимбъруулвс спряха серия от три поредни загуби. Ръсъл бе най-резултатен с 30 точки и 12 асистенции, докато Таунс записа 29 пункта и 13 борби.

Домантас Сабонис завърши с 26 точки, 22 борби и осем асистенции при победа на Сакраменто Кингс със 122:115 срещу Голдън Стейт Уориърс. Де'Арън Фокс помогна с още 22 точки и Кийгън Мъри добави 21 за Кингс, които надвиха този съперник за първи път от три мача през настоящия сезон.

Стеф Къри отбеляза 27 точки и Андрю Уигинс добави 26 за Голдън Стейт, който е с баланс 0-7 като гост.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 17 от 37-те си точки в серия в края на третата четвъртина и Оклахома Сити Тъндър направи обрат за победа със 145:135 срещу Ню Йорк Никс. Джош Гиди помогна с трипъл-дабъл при 24 точки, 12 асистенции и десет борби за Тъндър, които завършиха двубоя с 62.5-процентова успеваемост в стрелбата и записаха третото си най-добро постижение след преместването от Сиатъл през 2008.

Джулиъс Рандъл завърши с дабъл-дабъл при 25 точки и десет борби за Никс, които записаха клубен рекорд с цели 48 точки в първата четвъртина. Кам Редиш вкара 26 и Имануел Куикли добави 24 като резерва.