Ферари спечели "24 часа на Льо Ман"

Ферари стигна до успеха за втора поредна година

повече половин век чакане ферари отново триумфира часа льо ман
18:02, 16.06.2024

Ферари спечели за втора поредна година ралито за издръжливост "24 часа на Льо Ман" на 92-ото издание на състезанието.

Ферари №50 на италианеца Антонио Фуоко, испанеца Мигел Молина и датчанина Никлас Нилсен се наложи пред Тойота №7 и другия автомобил на Ферари №51, който спечели на легендарното трасе в Льо Ман миналата година.

Първият автомобил на Порше - №6, остана в подножието на подиума, като все пак завърши пред Тойота №8.

24-часовото състезание бе много оспорвано, като в неделя в 16:00 часа девет коли завършиха в разстояние на една обиколка, като те представляваха четири от конструкторите от девет, които бяха на старта. Намесата на колите на сигурността през нощна и рано сутринта бяха заради дъжда и инциденти и това направи така, че разликите между отделните автомобили бяха много малки.

В по-ниските категории Орека №22 на отбора United Autosports се наложи на LMGT2, а Порше №91 победи на LMGT3, където за първи път се състезава италианската легенда в моторните спортове Валентино Роси. Той обаче трябваше да напусне състезанието през нощта, след като негов съотборник излезе от пистата с автомобила им BMW.