Финалистът от "Ролан Гарос" Каспер Рууд се класира за третия кръг на турнира в Париж

финалистът ролан гарос каспер рууд класира третия кръг турнира париж
11:45, 31.05.2024

Финалистът от последните две издания на "Ролан Гарос" Каспер Рууд се класира за третия кръг на турнира.

Норвежецът записа драматична победа над испанеца Алехандро Давидович Фокина със 7:6 (5), 1:6, 6:3, 4:6 и 6:3.

Рууд, който през миналата година отстъпи в мача за титлата на Новак Джокович, а година по-рано загуби от Рафаел Надал, имаше сериозни трудности срещу Фокина.

Седмият в схемата норвежец реализира общо пет пробива в мача, но беше много колеблив при подаванията си.

В третия кръг Рууд ще срещне Томас Мартин Етчевери, който през миналата година игра четвъртфинал в Париж.

Миналогодишният четвъртфиналист в Париж Карен Хачанов допусна изненадваща загуба от Йозеф Ковалик (Словакия), който е „щастлив губещ“ от квалификациите. Словакът стигна до обрат след 4:6, 4:6, 6:4, 6:3 и 6:4.

Любимецът на феновете на домакините Гаел Монфис загуби от Лоренцо Музети (Италия), като пропусна да стигне до мач с Новак Джокович. Италианецът записа убедителна победа със 7:5, 6:1 и 6:4.