Финикс мина и през Голдън Стейт за 17-та поредна победа в НБА

09:44, 01.12.2021
Чете се за: 01:35 мин.
финикс мина голдън стейт поредна победа нба

Отборът на Финикс Сънс записа 17-и пореден успех в НБА, надигравайки със 104:96 у дома лидера в Западната конференция Голдън Стейт.

По този начин "слънцата" се изравниха с воините на върха в класирането на Запад, като и двата тима вече са с баланс от 18 победи и 3 поражения.

Момчетата на Монти Уилямс също така изравниха и най-добрата си серия от поредни победи в първенството, която датира от сезон 2006/07.

След равностойни първи три четвъртини, Финикс изкова успеха си в решителните минути на двубоя, а най-резултатен за победителите стана ДеАндре Ейтън, който завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 11 борби. Крис Пол и Джае Краудър пък записаха съответно по 15 и 14 пункта.

За гостите най-полезен беше Джордан Пуул с 28 точки, докато звездата на тима Стеф Къри приключи едва с 12.