Финикс Сънс
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:53, 14.06.2021
Чете се за: 02:42 мин.

Отборът на Финикс Сънс се класира за финалите на плейофите в Източната конференция, след като победи Денвър Нъгетс със 125:118 като гост и затвори серията между двата тима с 4-0.

В "Бол Арена" в щата Колорадо играчите на Финикс поведоха в резултата в самото начало и не изпуснаха преднината си до самия край, като в края на третата част авансът им достигна 16 точки. Звездата на домакините и MVP на сезона Никола Йокич бе изгонен от игра в средата на третата четвъртина, след като извърши груб фал срещу Камерън Пейн при опит да му отнеме топката.

В негово отсъствие Нъгетс се опитаха да се върнат в двубоя в заключителната част, но силите им стигнаха само да намалят пасива си до четири точки в средата на частта. Ветеранът в редиците на Финикс Крис Пол бе на изключителна висота, като реализира 14 стрелби от 19 опита за общо 37 точки и 7 асистенции. Девин Букър добави 34 точки и 11 борби, а тимът стреля над 51 процента. Уил Бартън бе най-резултатен за Нъгетс с 25 точки.

Във финала на Изток лидерът в конференция в редовния сезон Финикс ще се изправи срещу втория Бруклин Нетс или третия Милуоки Бъкс. Вчера Милуоки победи Бруклин със 107:96 у дома, за да изравни серията до 2-2.

Двукратният MVP на НБА Янис Адетокумбо избухна с 34 точки и 12 борби, а Крис Мидълтън добави 19 точки за успеха. За Бруклин, които все още са без контузения Джеймс Хардън, Кевин Дюрант вкара 28 точки и добави 13 борби и 5 асистенции, но нито един друг играч на тима не мина границата от 11 точки. Лошата новина за Бруклин е контузията на Кайри Ървинг, който нарани глезена си в средата на втората част и не се върна на игрището до края. Треньорът на тима Стив Наш разкри, че направеният рентген е показал, че Ървинг няма сериозна травма и той може да вземе участие в следващия мач, но остава под въпрос.

Мач номер 5 от серията е във вторник в Бруклин.

Чете се за: 01:40 мин.
Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
21:35, 18.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.