Финландското правителство ще отмени извънредното положение, въведено в началото на март поради влошената ситуация с пандемията. Това съобщи днес премиерът Сана Марин.
"Днес правителството ще обяви края на извънредното положение и ще внесе съответните резолюции в парламента," цитира я Финландската официална агенция.
Премиерът посочи, че правителствената координационна група за коронавируса е заявила сутринта, че няма предпоставки за продължаване на извънредното положение.
По време на пандемията Финландия на два пъти обявява извънредно положение - през пролетта на миналата и тази година.
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
10 години от Брекзит: Великобритания извън ЕС, хаос в политиката и разклатена икономика
Политическата криза в Румъния: Адриан Вещя не получи подкрепа за правителство
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско