Фиорентина обърна Лацио и измести "орлите" от седмото място в Серия А

Фиорентина
Снимка: Facebook: ACF Fiorentina
23:47, 26.02.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Фиорентина стигна до победа над Лацио като домакин с 2:1 след обрат от 0:1 в двубой от 26-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Артемио Франки".

Гостите поведоха в резултата след попадение на Луис Алберто в 45-ата минута след асистенция на Матео Гендузи. "Виолетовите" нацелиха пет греди, като една от тях все пак доведе до гол. В 61-ата младият Майкъл Кайоде изравни, а седем по-късно Николас Гонзалес изпусна дузпа. Футболистът заби топката в гредата, но минута по-късно Джакомо Бонавентура все пак донесе обрата за домакините.

Така Фиорентина вече има 41 точки и изпревари именно "орлите", които са с една по-малко, от седмото място в класирането на първенството.

Слънчево време днес
Ковънтри се справи безпроблемно с шестодивизионен отбор и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп