Франческо Баная спечели спринта преди Гран при на Италия в MotoGP

Италианецът спря часовника на 19:30.251 минути.

франческо баная спечели спринта гран италия motogp
20:21, 01.06.2024

Пилотът на Дукати Франческо Баная спечели спринта преди Гран при на Италия от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP и се доближи до водача в генералното класиране Хорхе Мартин, след като състезателят на отбора Прамак падна по време на състезанието.

Марк Маркес от отбора на Грезини завърши на 2-ро място днес, докато новобранецът Педро Акоста от отбора на Tech3 остана на третата позиция. Всъщност той се движеше на 4-то място, но четири обиколки преди края Мартин падна и излезе от състезанието.

Времето на италианеца днес е 19:30.251 минути. След него Маркес изостана на 1.469, а времето на Педро Акоста е с 4.147 по-слабо от това на победителя.

Въпреки че не завърши, Мартин все още води в генералното класиране с 27 точки в цялата кампания.

Италианецът Франко Морбидели от Ducati-Pramac зае изненадващо четвърто място, точно пред испанеца Маверик Винялес от Априлия и южноафриканеца Брад Биндър от KTM. Топ 10 се допълва от италианеца Фабио Ди Джанантонио от Ducati-VR46 и испанските пилоти Алекс Маркес от Ducati-Грезини, Алейш Еспаргаро от Aпpилия и Раул Фернандес от Aпpилия-Trackhouse.

"Невероятно е, наистина се забавлявах много по време на всяка обиколка. Темпото на мотора беше много добро през цялото състезание и да спечелиш пред тази фантастична публика е страхотно. Влюбен съм в тази публика,“ Баная каза след състезанието.