Франческо Баная спечели спринта за Гран при на Япония в MotoGP

Така италианецът намали разликата в генералното класиране до водача Хорхе Мартин на 15 точки.

Франческо Баная
11:31, 05.10.2024

Действащият шампион в клас МотоGP Франческо Баная (Ducati Lenovo Team) спечели днес спринтовото състезание за Гран при на Япония, 16-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Така италианецът намали разликата в генералното класиране до водача Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing), който завърши четвърти на пистата "Мотеги", на 15 точки.

Новобранецът в клас МотоGP на мотоциклетизма на писта Педро Акоста спечели днес първия полпозишън в кариерата си, но в спринтовото състезание катастрофира и отпадна от надпреварата.

Двадесетгодишният испанец от Red Bull GASGAS Tech3 завъртя обиколка за 1:43.018 минути, като постави нов рекорд на пистата. Досегашното върхово време се държеше от именития му сънародник Марк Маркес (Gresini Racing).

Лидерът в генералното класиране Мартин катастрофира на деветия завой в квалификацията за място и контузи рамо. Все пак той стартира от 11-а позиция и завърши четвърти.