Франция отстрани Мароко с 2:0 и е вторият финалист на Мондиала

мача
22:54, 14.12.2022
Чете се за: 01:25 мин.
По света

Франция попари надеждите на Мароко на втория полуфинал в Катар и ще се изправи срещу Аржентина в битка за Световната купа по футбол.

Акценти от двубоя вижте ТУК

"Петлите" победиха с 2:0, като Тео Ернандес откри резултата още в четвъртата минута. Около 10 минути преди края на редовното време Коло Муани вкара втори гол след асистенция на Килиан Мбапе. В неделя отборът ще защитава световната си титла от 2018 година.

Мачът бе изключително интензивен, като и двата отбора създадоха много голови положения, особено във второто полувреме. В добавените минути Мароко бе на косъм да отбележи.

Въпреки че късметът не бе на страната на мароканците тази вечер, те продължават да пишат история и ще се борят за третото място на турнира. В събота тимът ще се изправи срещу Хърватия.

А в трибуните на стадион "Ал Бейт" френският президент Еманюел Макрон бе забелязан редом до президента на ФИФА Джани Инфантино.

Снимки: БГНЕС

Чуйте последните новини, където и да сте!