франция лесна победа румъния
17:49, 15.09.2019
Чете се за: 00:46 мин.
Волейбол

Отборът на Франция стартира с убедителна победа с 3:0 гейма (25:19, 25:14, 25:16) над Румъния в група А на Европейското първенство по волейбол за мъже в среща от група А, където е и българската формация.

Французите, които са домакини на тази група и са шампиони от 2915-а година, нямаха особени проблеми срещу румънския състав. Петлите, които са първи и в Световната лига от 2015-а и 2017-а година, имаха някакви проблеми единстено през първия гейм, който продължи 25 минути.

Пиер Стивън Бойер завърши с 18 точки, Кевин Тили добави 11, а Жулиен Линеел и Никола Льо Гоф останаха с по 9. За Румъния Адриан Ачиобанитей отбеляза 12.

По-рано вчера България и Италия също тръгнаха с чисти победи с по 3:0 гейма съответно над Гърция и Португалия.

В група С домакините от Словения нямаха проблеми с Беларус и спечелиха с 3:0 (17, 14, 19), а Русия и Финландия дадоха по един гейм на Турция и Северна Македония.

Руснаците се наложиха с 3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:15) катао Дмитрий Волков заби 16 точки, а Максим Михайлов и Егор Клюка добавиха по 13.

"Това беше първи мач и се показахме малко нервни. Бавно влязохме в мача, не успяхме да покажем най-добрия волейбол и определно не сме в най-доброто си състояние. Със сигурност не ни беше лесно в началото. Но след втория гейм бяхме много по-стабилни. Радващо е, че победихме. Но трябва да подобрим играта си и да оформим оптималния състав", разказва Игор Кобзар, диагонал на руския тим.

Още Волейбол

ВК Нефтохимик привлече Добромир Димитров
10:36, 03.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Любомир Ганев: Голямата цел е класиране за Олимпийските игри през 2028 г.
13:36, 02.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
Чете се за: 01:10 мин.
България U17 в група с Испания, Мексико и Тайван за домашното световно първенство по волейбол
10:20, 01.05.2024
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024