Французин е следващият съперник на Григор в Марсилия, Хуркач започна успешно защитата на титлата

22:28, 08.02.2024
Чете се за: 02:22 мин.
французин следващият съперник григор марсилия хуркач започна успешно защитата титлата

Французинът Артур Риндеркнех ще бъде съперникът на Григор Димитров в четвъртфиналите на турнира от категория АТР 250 в Марсилия.

Това стана факт, след като тази вечер световният №94 Риндеркнех надигра със 7:5, 7:6(5) осмия поставен в основната схема Иржи Лехечка от Чехия.

28-годишният френски тенисист започна двубоя много мотивирано и поведе с 3:0 гейма, но впоследствие се пропука, сервирайки за сета и допусна да се стигне до равенството при 5:5. Въпреки това представителят на домакините не загуби концентрацията си и в 12-ия гейм нанесе фатален удар на своя съперник, за да затвори първата част при 7:5.

Във втората Риндеркнех отново дръпна с пробив при 3:1, но при 5:3 в своя полза пропусна мачбол на собствен сервис и това даде възможност на Лехечка да остане в срещата и да се добере до тайбрек. В решителния момент обаче неговият съперник показа повече хладнокръвие и след 7-5 точки в дългия гейм французинът стигна до крайния успех.

По този начин в утрешния ден Артур Риндеркнех ще спори с Григор Димитров за място на полуфиналите в Марсилия, а мачът помежду им ще бъде с начален час около 20:00 българско време.

Напред към четвъртфиналите край Лазурния бряг продължава и миналогодишният шампион Хуберт Хуркач.

Поставеният под №1 в основната схема поляк се наложи в откриващия си двубой над вече играещия за Казахстан руснак Александър Шевченко с 6:1, 6:4.

Така, Хуркач си осигури мач в следващата фаза срещу чеха Томаш Махач, който още вчера елиминира шестия в схемата Лоренцо Музети след успех с 6:3, 6:2.