Гергана Топалова достигна до полуфиналите в Сен-Пале сюр Мер

гергана топалова спори титлата тенис турнира клей вроцлав полша
Снимка: БНР
16:54, 08.09.2023

Гергана Топалова ще играе на полуфиналите на турнира по тенис на клей в Сен-Пале сюр Мер с награден фонд от 40 000 щатски долара.

На четвъртфиналите българката, която е поставена под номер 5 в схемата, разби австралийката Кайла МакФий с 6:1, 6:3 за час и 41 минути.

Топалова направи серия от девет поредни гейма, с които затвори първия сет и поведе с 4:0 във втория. Българката допусна МакФий да върне един от пробивите изоставане, но това не я смути по никакъв начин и тя затвори срещата на свой сервис при петия си мачбол.

В полуфиналите Топалова очаква победителката от срещата между поставената под номер 2 в схемата Ирене Бурийо от Испания и рускинята Ксения Зайцева.