Гергана Топалова е полуфиналистка в Лисабон, Юлия Стаматова в Бад Валтерсдорф

16:46, 06.10.2023
Чете се за: 02:15 мин.
гергана топалова поражение втория кръг тенис турнира пазарджик

Две български тенисистки - Гергана Топалова и Юлия Стаматова - се класираха за полуфиналите на два турнира от календара на ITF, които се провеждат съответно в Лисабон, Португалия и Бад Валтерсдорф, Австрия.

Топалова продължи с отличното си представяне в португалската столица и за втори пореден ден отпусна само три гейма на своята съперничка, побеждавайки испанската квалификантка Гиомар Маристани Сулета де Реалес с 6:2, 6:1 за час и 14 минути игра.

За 23-годишната пловдивчанка това беше трета последователна победа в Лисабон, като до този момент в турнира тя е загубила само 11 гейма.

С днешния си успех Гергана Топалова си заслужи 25 точки за световната ранглиста, а за място на финала ще играе срещу петата поставена Карлота Мартинес Сирес от Испания, срещу която нашето момиче има две загуби от две мача.

По същото време в австрийското градче Бад Валтерсдорф Юлия Стаматова също записа третата си поредна победа, след като елиминира румънката Стефания Божица в три сета, за да си осигури място във финалната четворка на надпреварата.

Шестата в схемата българка се наложи с 6:2, 2:6, 6:2 за близо 2 часа и половина игра, с което тя си спечели 4 точки за световната ранглиста и 734 долара от наградния фонд.

На полуфиналите 30-годишната Стаматова ще се изправи срещу чешката квалификантка Ема Славикова, която по-рано днес елиминира първата поставена Лара Шмид от Германия с 6:1, 6:3.

До този момент българката и Славикова никога не са се срещали в официален мач.