Гергана Топалова отново не загуби сет и е на полуфинал в Сърбия

19:10, 09.06.2023
гергана топалова донесе победата българия швеция bdquoбили джийн кинг къпldquo
Снимка: БФ Тенис

Българската тенисистка Гергана Топалова се класира за полуфиналите на турнира на клей от веригата на ITF в Куршумлийска Баня, Сърбия с награден фонд 25 хиляди долара.

Във фазата на четвъртфиналите поставената под №3 Топалова надигра с 6:2, 6:2 Катерина Стюърт от САЩ в среща, която продължи 70 минути.

По този начин втората ни ракета при дамите записа третата си поредна победа в турнира без загубен сет, която я доближи само на крачка от мача за титлата.

В спор за място на финала Гергана Топалова ще играе срещу представителката на Румъния Кристина Дину, която е поставена под №2 в основната схема.

Междувременно в надпреварата на двойки българският тандем Денислава Глушкова и Дария Великова отпадна в четвъртфиналите след загуба с 3:6, 0:6 от третите поставени Луиса Майер от Германия и Сапфо Сакеллариди от Гърция.

Джокович спря контузения Алкарас и ще играе за рекордна 23-а титла от Големия шлем