Гергана Топалова се класира на четвъртфинал на турнир по тенис в Мароко

гергана топалова четвъртфиналистка тунис
Снимка: БФ Тенис
18:42, 04.08.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира в Агадир (Мароко) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Българката победи седмата поставена Мартина Колмегна от Италия с 6:2, 5:7, 6:2. Срещата продължи 2 часа и 45 минути.

Топалова спечели шест поредни гейма в първия сет от 0:2 до 6:2. Във втората част Гергана имаше преднина от 4:2, но допусна обрат за 5:7. В третата решителна част Топалова направи серия от пет поредни гейма от 1:2, до 6:2.

По-късно днес Топалова и Елизабет Данаилова ще играят на четвъртфинал на двойки срещу третите поставени Екатерина Рейнолд от Русия и Сандра Самир от Египет.

"Амнести интернешънъл": Украинската армия е изложила на риск цивилни, докато отблъсва руските атаки