Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира във Вроцлав

гергана топалова класира втория кръг турнира вроцлав
от БНТ , Източник: БФ Тенис
15:20, 15.08.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Гергана Топалова се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей във Вроцлав, Полша с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под номер 4 българка победи чехкинята Линда Климовичова с 6:3, 6:4. Срещата продължи 99 минути.

Топалова допусна ранен пробив, но след това направи серия от пет поредни гейма, за да поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя дръпна с 3:0 и до края не допусна да бъде застигната.

С успеха Гергана си осигури 7 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу представителката на Грузия Екатерине Горгодзе.

Лео Меси е получил лека контузия в последната тренировка на Интер Маями, но се очаква да бъде на линия за следващия мач