Голдън Стейт обърна "кавалерите" след 40 точки на Къри

Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри
09:21, 19.11.2021
Чете се за: 02:20 мин.

Голдън Стейт Уориърс победи Кливланд Кавалиърс със 104:89 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. Стеф Къри бе основният двигател в тима на победителите, като се отчете с 40 точки, 20 от които дойдоха в заключителните 12 минути от срещата.

През първата четвърт възпитаниците на Джей Би Бикърстаф се възползваха от домакинското си преимущество и изградиха преднина от 13 точки при резултат 22:9, но гостите бързо се мобилизираха и поведоха за първи път след 27:26. Във втората част нито един от двата тима не успя да изгради комфортна преднина и на почивката резултатът бе 54:51.

След паузата "кавалерите" изградиха нова преднина от 13 точки в края на 3-ата четвърт - 81:68. В началото на заключителната част баскетболистите на Стив Кър започнаха със 17 поредни точки, за да стигнат до обрат и да се поздравят с успеха след крайното 104:89.

Това бе поредният двубой, в който гардът на "войните" отбеляза 9 тройки. Това е 38-ата подобна среща в кариерата му. Втори в класацията с мачове с 9 или повече тройки са Джеймс Хардън и Деймиън Лилард, който имат по 9 такива мачове. Следващите 5 играча в класацията след Къри имат общо 34 такива срещи. Тази статистика доказва умението на Къри, да бележи от далечно разстояние.

Най-резултатен за Кливланд бе Дариъс Гарланд с 25 точки.

Голдън Стейт Уориърс остава лидер в Западната конференция с актив от 13 победи и 2 загуби. Кливланд Кавалиърс имат 9 успеха и 8 поражения.