Голдън Стейт отново изравни серията срещу Бостън, Стеф Къри с 43 точки

12:50, 11.06.2022
голдън стейт отново изравни серията бостън стеф къри точки

Отборът на Голдън Стейт Уориърс спечели четвъртия мач срещу Бостън Селтикс от финалната серия в НБА и по този начин отново изравни общия резултат в сблъсъка, който вече е 2-2 победи.

В "ТД Гардън" в Бостън домакините имаха златна възможност да се доближат само на един успех от първа титла от 2008 година насам, но в крайна сметка отстъпиха с 97:107 на "воините" след много оспорвана битка.

Двубоят премина през редица обрати, като двата тима на няколко пъти си смениха водачеството, но по-силната игра на гостите от Сан Франциско в заключителните минути си каза думата и след серия от 15-3 в края на мача Стеф Къри и компания стигнаха до победата.

Именно голямата звезда на Уориърс Къри беше над всички в този двубой, отбелязвайки 43 точки, с което изравни любопитно постижение на Майкъл Джордан и ЛеБрон Джеймс. До тази вечер те двамата бяха единствените, които бяха успявали в един мач от финална серия да отбележат повече от 40 точки, след като са навършили 34 години.

Освен Къри за успееха на Голдън Стейт допринесоха още Клей Томпсън и Андрю Уигинс, които завършиха съответно с по 18 и 17 точки.

За домакините от Бостън пък Джейсън Тейтъм стана най-резултатен със своите 23 точки, а Джейлън Браун добави 21.

Тодор Неделев се събуди след операцията
След обилните валежи: Частично бедствено положение във Враца, пропадна част от платното на пътя Батак - Доспат