Голдън Стейт прекъсна негативната серия след обрат срещу Юта Джаз

09:30, 03.04.2022
Чете се за: 02:25 мин.
голдън стейт прекъсна негативната серия обрат юта джаз

Отборът на Голдън Стейт се върна на победния път в НБА, след като през изминалата нощ надигра със 111:107 у дома тима на Юта Джаз в пореден кръг от редовния сезон.

По този начин "воините" сложиха край на серията си от четири поредни поражения, заради която те се смъкнаха до третото място в Западната конференция.

Двубоят срещу "джазмените" също не започна по мечтан начин за момчетата на Стив Кър, тъй като в средата на втората четвърт те изоставаха с цели 21 точки при 28:49.

Отборът на Голдън Стейт се опита да стопи пасива си и преди решителните 12 минути домакините бяха съумели да намалят пасива си до 81:87.

Последната четвърт отново започна с предимство за гостите от Юта, които отвориха разлика от 16 точки при 103:87 и изглеждаше, че няма какво да ги спре по пътя към победата. От този момент обаче започна обрата за домакините, които със серия от 18 поредни пункта не просто изравниха резултата, а излязоха напред при 105:103.

По-добрата игра на "воините" продължи в следващите минути и в крайна сметка това се оказа решаващо, за да стигнат до победата след 111:107.

Клей Томпсън стана най-полезен за победителите със своите 36 точки, а Джордън Пуул добави 31. За гостите от Юта пък Майк Конъли и Донован Мичъл се отчетоха с по 26 пункта.

В класирането отборът на Голдън Стейт заема 3-то място в Западната конференция с баланс 49-29, докато Юта Джаз е на 6-та позиция с баланс 46-32.