Боксовият ринг предизвика страхотен интерес в осмото издание на Европейската седмица на спорта #BeActive (Бъди активен), организирана от Министерството на младежта и спорта (ММС).
Треньорът Пейчо Багдатов и млади таланти от клуб Балкан показаха на повече от 70 деца някои от тънкостите на древния спорт. Събитието се проведе в събота пред НДК в София.
„Много съм щастлив от интереса, който нашият спорт предизвика. В рамките на няколко часа рингът пред НДК се изпълни с деца, които искаха да опитат, да научат някои от тънкостите на боксовото изкуство. Радвам се, че Европейската седмица на спорта отново ни даде възможност да зарадваме децата, които истински се вълнуваха и задаваха въпроси, а голяма част от тях, сигурен съм, ще видим и в боксовите зали за тренировки“, сподели преживяното специалистът Багдатов.
ММС организира Европейска седмица на спорта #BeActive за осма поредна година. През 2022 г. мотото на събитието е „Можем да го постигнем заедно – нека се опитаме да бъдем активни“.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
9-годишният Дан Желязков стана вицешампион на турнир от Световната купа по тенис на маса в Берлин
Калояна Налбантова продължава успешното си представяне на турнира по бадминтон в Базел
Георги Павлов: Присъствието на четирима наши състезатели на световното първенство е сериозно постижение
Гледайте пряко от Вал Сен Ком развръзката в паралелния гигантски слалом по БНТ 3
Историческо решение: Г-7 и МАЕ освободиха 400 млн. барела петрол от стратегическите резерви
Великденските добавки за пенсионерите – за какво ще им стигнат допълнителните средства?
Атанас Запрянов: Няма искане от САЩ да базират бойни самолети и личен състав за операцията срещу Иран