Грандиозен обрат изпрати Милан на върха в Серия А

Милан
23:31, 16.10.2021

Милан победи Верона с 3:2 в мач от 8-ия кръг на Серия А. Възпитаниците на Стефано Пиоли изоставаха с 2 попадения преди почивката и стигнаха до обрат през втората част.

Още в 7-ата минута Джанлука Капари откри резултата след удар в левия ъгъл.

Антонин Барак удвои преднината за гостите в 24-ата минута след точно изпълнение на дузпа.

След паузата отборът на Милан бе преобразен и заигра далеч по-опасно. Оливие Жиру засече с глава центриране на резервата Рафаел Леао в 59-ата минута за 1:2.

В 75-ата минута "росонерите" също получиха дузпа след нарушение на Давиде Фараони. Франк Кеси възобнови равенството - 2:2.

Само 2 минути по-късно Милан стигна до обрата в мача, след като Корай Гюнтер си отбеляза автогол.

Милан се изкачи на лидерската позиция в класирането с актив от 22 точки. Верона е 13-и с 8 пункта.