Григор Димитров е на 1/4-финал в Акапулко

15:36, 27.02.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
григор димитров финал акапулко

Седмият поставен Григор Димитров победи французина Адриан Манарино с 6:7(8), 6:2, 7:6(2) в осминафиналите на турнира по тенис в Акапулко, Мексико, който е от категория АТР 500. В третия сет българинът поведе с 4:1 гейма, но допусна обрат до 4:5 и дори на два пъти Манарино имаше точки за спечеване на срещата.

В крайна сметка мачът се реши след тайбрек, в който шампионът от 2014 г. Димитров триумфира със 7:2 точки в драматичния двубой, който продължи 2:45 часа. 28-годишният Григор има шест победи в първите си десет мача за 2020 г. и достигна до първия си четвъртфинал за сезона.

„Всичко, което трябваше да направя, бе да остана в мача и да се боря. Не знам защо трябва да го правя толкова трудно, но това е. Атмосферата тук отново беше невероятна. Просто ще оценя този момент“, каза българинът след двубоя.

Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста и 50 375 долара. В следващия кръг той ще срещне поставения под №3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария), който отстрани квалификанта Педро Мартинес (Испания) с 6:4, 6:4 за 90 минути.

34-годишният Вавринка е номер 16 в световната ранглиста и има спечелени 16 титли в кариерата си. Швейцарецът има 7 победи в 11 мача срещу Димитров и е спечелил последните пет срещи между двамата в последните две години.

Чете се за: 02:52 мин.
Диего Шварцман се справи безпроблемно с първия си съперник в квалификациите на Ролан Гарос
21:05, 20.05.2024
Хиляди приветстваха Надал при завръщането му в Париж (ВИДЕО)
19:26, 20.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Победи и за останалите български тенисисти на турнира от категория J500 на ITF в Милано
17:38, 20.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.