Григор Димитров обърна Андухар за място на 1/4 финалите

09:57, 22.10.2020
Чете се за: 00:54 мин.
Тенис
григор димитров обърна андухар финалите

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в белгийския град Антверп Поставеният под номер 4 в схемата победи Пабло Андухар (Испания) с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:23 часа.

В първия сет българинът беше този, който създаваше проблеми на посрещане, но опитният испанец винаги успяваше да се измъква от ситуацията. Той нанесе решителния си удар в деветия гейм, пробивайки първата ни ракета за 5:4, а след това на свой сервис затвори сета.

Във втората част Димитров започна много убедително, повеждайки на бързо с 3:0. Докрая той задържа аванса си и след 6:3 изравни резултата в сетовете.

Григор започна силно и в решителната част, реализирайки два пробива за аванс от 4:1. Андухар върна единия, а в осмия гейм постави първата нми ракета на истинско изпитание, достигайки до четири точки за пробив.

За щастие хасковлията се измъкна сух, а в десетия гейм сложи точка на спора след няколко чудесни изпълнения от форхенд

В спор за място на полуфиналите Димитров ще играе с победителя от утрешния мач между номер 5 Милош Раонич (Канада) и Камерън Нори (Великобритания).

Поставеният под номер 2 в схемата Пабло Кареньо Буста (Испания) отпадна във втория кръг след загуба от французина Юго Юмбер със 7:5, 3:6, 4:6 за 2:35 часа. Юмбер реализира по един пробив във втория и третия сет и затвори срещата с третия си мачбол. Британецът Даниел Евънс победи Франсес Тиафо (САЩ) със 7:6(3), 6:2.

В мачове от първия кръг номер 5 Милош Раонич (Канада) елиминира Аляж Бедене (Словения) с 6:3, 7:6(4), а седмият поставен Тейлър Фритц (САЩ) победи сънародника си Райли Опелка със 7:6(5), 6:1.