17:04, 15.09.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
григор димитров отпадна двойки рим

Григор Димитров и Даниел Евънс от Великобритания отпаднаха на двойки на тенис турнира в Рим, който е от сериите Мастърс 1000.

Двамата отстъпиха на аржентинците Масимо Гонсалес и Диего Шварцман със 7:5, 2:6, 8-10 след час и половина игра.

Мачът не започна добре за европейското дуо, което допусна пробив при сервис на британеца за 1:2. В десетия гейм Гонсалес сервираше за сета, но Димитров и Евънс успяха да върнат пробива. При следващия сервис гейм на Шварцман Григор и партньорът му стигнаха до два сетбола и реализираха още първия след пресечка на мрежата на Евънс след отличен ретур на българина.

Южноамериканците стартираха с пробив следващата част, а после направиха и още един за 3:0. Европейците прекъснаха негативната серия при 1:4 при начален удар на Димитров. В крайна сметка Гонсалес и Шварцман изравниха частите.

В дългия тайбрек двойна грешка на Гришо донесе първия минипробив за 4-5 точки. Аржентинците стигнаха до два мачбола след вола в аут на 29-годишния хасковлия. Той отрази първия с хубав сервис, но при втория Шварцман сложи точка на срещата с удар на мрежата.

Димитров продължава на единично и утре ще играе във втория кръг срещу победителя от срещата Миомир Кецманович - Йошихито Нишиока.

Чете се за: 00:42 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
09:02, 28.03.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Изабелла Шиникова потегли с успехи на сингъл и на двойки на турнир в Монастир
08:42, 28.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
Чете се за: 02:07 мин.
Григор Димитров: Очаквам с нетърпение мача с Алкарас, всеки иска да предизвика най-добрия в света
10:36, 27.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Трикратната шампионка Виктория Азаренка и Елена Рибакина ще спорят на полуфиналите в Маями
10:28, 27.03.2024