Григор Димитров се класира на полуфиналите в Ротердам и отново е четвърти в ранглистата

03:18, 16.02.2018
Чете се за: 00:44 мин.
Тенис
григор димитров класира полуфиналите ротердам отново четвърти ранглистата

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори път след 2013 година за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 2 Димитров пласира 12 аса при успеха над руснака Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 за 76 минути.

С победата 26-годишният хасковлия си гарантира завръщане на четвъртото място в световната ранглиста, от което ще измести германеца Александър Зверев.

Българинът беше солиден на сервис срещу 34-ия в света Рубльов в първия сет, който спечели с единствен пробив в четвъртия гейм.

Във втората част Димитров отрази по един брейкбол в четвъртия и в осмия гейм, а между тях проби за 4:3, което се оказа решаващо.

Така той си осигури 99065 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която в момента заема петата позиция.

За място на финала българинът ще играе срещу номер 4 в схемата Давид Гофен (Белгия), който спечели без игра срещу отказалия се поради заболяване Томаш Бердих (Чехия).

Двамата за последно се срещнаха в мача за титлата на финалния турнир на АТП в Лондон през ноември, когато Димитров спечели със 7:5, 4:6, 6:3, за да запише петия си успех в шест мача срещу съперника.

Единствената победа на Гофен обаче е именно в Ротердам през миналия сезон с 6:4, 1:6, 6:3 на четвъртфиналите.

Чете се за: 02:12 мин.
Александър Донски отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис в Монастир
20:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Каспер Рууд е на полуфинал на тенис турнира в Барселона
18:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Илиян Радулов претърпя поражение на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Телде
15:35, 19.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
Чете се за: 00:45 мин.
Стефанос Циципас отстрани представител на домакините и се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона
20:45, 18.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Вторият поставен Талон Грийкспор с ранно отпадане на турнира по тенис от сериите АТП 250 в Букурещ
19:42, 18.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.