Григор Димитров спечели първия си мач в Марсилия след успех над Себастиан Корда

32-годишният Димитров записа първа победа над този съперник

17:56, 08.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.
живо григор димитров танаси кокинакис

Григор Димитров победи Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5) в първия си мач на тенис турнира от сериите ATP 250 в Марсилия.

В първия сет американецът спечели първото си подаване, но до края българина демонстрира отлично постоянство и поведе в резултата.

Втората част започна с пробив за хасковлията, но 24-годишният му опонент върна пробива и изравни при 4:4, преди да се стигне до тайбрек. В дългия гейм и двамата тенисисти записаха добри серии, но показаха и колебливост. Гришо поведе с 3-0 точки, преди Корда да спечели пет поредни разигравания, за да вземе преднина при 5-3. Българският тенисист обаче намери сили да стигне до обрат и взе следващите четири разигравания, за да се поздрави с успеха.

32-годишният Димитров записа първа победа над този съперник. Единственият им мач до този момент бе през 2022-а в 1/8-финалите на ATP 500 надпреварата във Вашингтон, когато Корда спечели с 4:6, 6:1, 6:2.

На четвъртфинал родният тенисист ще играе срещу победителя от двубоя между Иржи Лехечка и Артур Риндеркнех.

При последното си участие в Марсилия миналата година Димитров отстъпи на четвъртфиналите на Александър Бублик с 1:2 сета.

Трети ден на недоволство: Запалени бали и пътни блокади (СНИМКИ)
Новото напрежение в сглобката: Кой ще е външен министър след ротацията