32-годишният Димитров записа първа победа над този съперник
Григор Димитров победи Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5) в първия си мач на тенис турнира от сериите ATP 250 в Марсилия.
В първия сет американецът спечели първото си подаване, но до края българина демонстрира отлично постоянство и поведе в резултата.
Втората част започна с пробив за хасковлията, но 24-годишният му опонент върна пробива и изравни при 4:4, преди да се стигне до тайбрек. В дългия гейм и двамата тенисисти записаха добри серии, но показаха и колебливост. Гришо поведе с 3-0 точки, преди Корда да спечели пет поредни разигравания, за да вземе преднина при 5-3. Българският тенисист обаче намери сили да стигне до обрат и взе следващите четири разигравания, за да се поздрави с успеха.
32-годишният Димитров записа първа победа над този съперник. Единственият им мач до този момент бе през 2022-а в 1/8-финалите на ATP 500 надпреварата във Вашингтон, когато Корда спечели с 4:6, 6:1, 6:2.
На четвъртфинал родният тенисист ще играе срещу победителя от двубоя между Иржи Лехечка и Артур Риндеркнех.
При последното си участие в Марсилия миналата година Димитров отстъпи на четвъртфиналите на Александър Бублик с 1:2 сета.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия