Най-добрият български тенисист Григор Димитров започва днес участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" на червени кортове в Монте Карло.
В двубой от първия кръг на надпреварата Димитров се изправя срещу германеца Ян-Ленард Щруф, като срещата е последна от програмата на централния корт "Рение III". Очаква се мачът да започне около 18:00 часа наше време.
До момента Димитров и Щруф са играли четири пъти един срещу друг, като и двамата имато по две победи.
Последният мач помежду им бе през 2019 г. на "Мастърс" турнира в Рим, когато Щруф печели с 2:1 сета.
В турнира на двойки Григор Димитров и Давид Гофен ще срещнат световния №2 на сингъл Даниил Медведев и специалиста на двойки Марсело Демолинер в първия кръг.
Руско-бразилският дует попадна в схемата в последния момент като за Медведев това ще бъде една от много редките му изяви на двойки.
Гледайте поредицата "Истории от Олимпийските игри" всяка неделя от 13:15 ч. по БНТ 1
Александър Николов отбеляза 16 точки за първата шампионатана победа на Лубе за годината
Невяна Владинова и Йоанна Ангелова присъстваха на десетото поредно издание на Джимоушън в Цюрих
Йоана Илиева завърши на пето място в надпреварата на сабя жени на Гран При на Тунис
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди