Футболистите на Златко Далич стигнаха до трите точки след обрат.

Национален отбор по футбол на Хърватия Лука Модрич
22:08, 12.10.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Хърватия се наложи с 2:1 като домакин над Шотландия в мач от третия кръг на Лигата на нациите. Така футболистите на Златко Далич се изравниха с по 6 точки с водача Португалия в група 1. Малко по-късно тази вечер “мореплавателите” гостуват на Полша. Шотландия продължава да е на дъното в групата с три поредни поражения.

Двубоят започна с предпазлива игра и от двата отбора, а единственото по-сериозно положение бе пропуснато от Андрей Крамарич от състава на Хърватия.

Така се стигна до 33-ата минута, когато лошо изчистена от Лука Сучич топка, попадна в Райън Кристи, който откри резултата. Само 180 секунди по-късно Игор Матанович бе на точното място и от непосредствена близост с глава прати топката в мрежата.

Хърватия игра по-силно през второто полувреме и в 70-ата минута Крамарич донесе победното попадение, след като получи пас от Борна Соса.

Драмата настъпи в последната четвърта минута от добавеното време на мача, когато Кристиан Якич прати топката в собствената си врата при опит да избие топката от краката на Че Адамс. Шотландците изпаднаха в бурна радост, но след справка с ВАР съдия Ищван Ковач отсъди засада.

Венцеслав Стефанов пред БНТ: Националният отбор има бъдеще (ВИДЕО)