Хорхе Мартин спечели спечели спринтовото състезание преди Гран при на Германия в MotoGP

хорхе мартин спечели спечели спринтовото състезание гран германия motogp
17:17, 17.06.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Испанецът Хорхе Мартин от отбора на Прамак Рейсинг спечели спринтовото състезание, което предхожда неделното Гран при на Германия в MotoGP.

Победата изкачи Мартин на второ място във временното класиране в световния шампионат, като за него тя бе втора в спринтово състезание този сезон.

Испанецът завъртя 15 обиколки на пистата в Хоенщайн-Ернщал за 20 минути и 21.871 секунди, като изпревари с 2.468 секунди Франческо Баная. По този начин той лиши италианския пилот на Дукати Леново от четвърта победа в спринт през годината. Трети на 3.287 секунди остана австралиецът Джак Милър с Ред Бул КТМ.

Хорхе Мартин потегли от втора редица, но още в четвъртата обиколка вече бе начело на колоната. След този момент той нямаше проблеми с чистата писта пред себе си и дори успя да отвори сериозна разлика пред Баная.

В класирането в световния шампион преди същинското състезание на "Заксенринг" в неделя води Баная със 140 точки, следван от Мартин със 119 и италианеца Марко Бедзеки (Муни ВР46) със 113.