Хорхе Мартин спечели спринта за Гран при на Австралия в MotoGP

Марк Маркес завърши на второ място в днешната надпревара, на подиума се качи и Енеа Бастианини.

хорхе мартин спечели спечели спринтовото състезание гран германия motogp
10:40, 19.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Лидерът в генералното класиране Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) спечели спринтовото състезание за Гран при на Австралия в клас MotoGP, преди неделната основна надпревара от 17-ия кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Мартин, който по-рано ликува и в квалификацията, завърши начело след 13-те обиколки в спринта за 19:13.301 минути, след като води от началото до края.

Той събра 404 точки на върха в подреждането, увеличавайки аванса си пред втория - шампиона от последните два сезона Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team), който има 388 точки в актива си.

Шесткратният световен първенец Марк Маркес (Испания, Gresini Racing MotoGP) завърши на второ място в днешната надпревара, на 1.520 секунди от победителя, а на подиума се качи и Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team), заел третото място с изоставане от 4.368 секунди.

Четвърти се нареди Баная, на 6.879 секунди зад Хорхе Мартин.

Основното състезание в Австралия, включващо 27 обиколки, предстои в неделя от 6:00 часа бългаско време.